בקשה להיתר בניה – מה ההליך כולל?

רמת המחייה בישראל רק הולכת ועולה בשנים האחרונות, כאשר רק בשנת 2019 נרשמו מעל לשבעים אלף בקשות להיתר בניה, כאשר חלק גדול מאותן פניות מתייחסים אל תוספות בנייה שונות כמו מרפסות, חדרים נוספים ועוד. ולצד עשרות אלפי הבקשות שנשלחות מידי שניה לוועדות התכנון המקומיות, בקשה להיתר בניה עבור רבים מהפונים לוועדה, עלולה להיות מסובכת ולעיתים להשאיר לא רק טעם מר אלא לוותר הלכה למעשה על חלום הבנייה. לכן בעת בקשה להיתר בניה שכיום ניתן לעשות זאת בצורה מהירה וקלה, מומלץ לפנות אל אדריכלות חן ושם לא רק נקבל שרטוטי בנייה מעולים אלא ליווי אישי גם עד לקבלת היתרי הבניה.

הרבה לפני שאנו מבקשים לבצע בקשה להיתר בניה, חשוב לדעת כמה פרטים המתבקשים בכדי לערוך בקשה שכזו כמו פריטים של מספר חלוקה, מבנים סמוכים אשר עלולים להיפגע או להיות מושפעים מבנייה שעלולה ליצור לא רק פסולת אלא גם רעש לא קטן. אל בקשה זו יש כמובן להוסיף את תוכנית הבנייה ואת אופי השינויים שנבקש לבצע, החל מהגדלה של מטרים בודדים ועד למיקום מחודש של המרפסת שלנו.

עריכה של היתר בקשה אמור לכלול מן הסתם עוד מגוון של פרטים, החל מחולקת הבית, השינויים המתכוננים ועד לזכויות הבנייה הרשומות. לכן בערכית בקשה להיתר בניה, מומלץ לקבל ייעוץ ראשוני דרך אנשי מקצוע רלוונטיים ובעלי ניסיון כדוגמת אדריכלים או מהנדסים.

לא לשכוח את הוועדות

בקשה להיתר בניה מן הסתם עוברת דרך הוועדה המקומית לבנייה או במידת הצורך אל הוועדה המחוזית/ארצית, כאשר קיימים כמה מסלולים לבקשות של היתר הבנייה הנאמדים בין 45 ימים ועד ל90 ימים. התשובות שניתן לקבל מהוועדה המקומית עם סיום הבדיקה, יהיו אישר הבקשה ומתן היתר, מתן היתר בכפיפות לתנאים שונים או דחייה של הבקשה, עליה ניתן לערער כמובן.

ובעריכה של בקשות להיתר בניה, הכרה של מאיפה בכלל אפשר להתחיל מומלץ להיוועץ עם אדריכלות חן ולקבל ייעוץ בעל קילומטראז' של עשור בתחום הבנייה והעיצוב ביש

להשארת פרטים לתוכנית ליווי מקצועי

בקשה להיתר בניה – מה ההליך כולל?
 • עינב ושרון דידי פקיעין החדשה

  וזה המטבח שלייי, תודה על הליווי והתכנון המושלם עד הפרט האחרון, וכמובן על תכנון כל הבית.

 • עטרה וערן סבן קיבוץ גשר הזיו

  במשך שנתיים רק תכננו שהכל ייצא מושלם ולפי מה שרצינו, היום עוד שנייה לפני הכניסה לבית אני שמחה שהבית שלי יצא כמו שרציתי ללא פשרות, חן, אדריכלית ומעצבת מקסימה ונעימה מקשיבה ותורמת את הידע שלה למבנה.

 • הדר ונועם סוחריאנו כפר הורדים

  ברצוני להוקיר תודה לחן האדריכלית המקסימה אשר ליוותה אותנו כשנה וחצי בכל תהליך הבנייה. חן מלאת מוטיבציה, אנרגטית, אדיבה ומקצועית ביותר. בעלת ידע נרחב בתחום ורצון תמידי לרכוש ידע נוסף. הפכה את התהליך המייגע לחוויה נהדרת והתוצאה הסופית היא הכי טובה שיכולנו לבקש, בית חלומותינו.

 • מיה בן שושן קלינקה בנהריה

  נהנית ונהנים מאוד מהעיצוב הרגוע, הנעים והמותאם כל כך לצרכים... כיף להיזכר בדרך שנעשתה!

 • שילון ולירון רחום מושב עמקה

  היי חן, ברצוני לומר לך המון המון תודה על כל התהליך בניית הבית שלנו! על זה שתמכת בנו לאורך כל הדרך, על עמידות בזמנים, הסובלנות והיחס האישי והמקצועי וזה לא מובן מאליו!

 • קרן ושי לוי נהריה

  חן איזה מרגש כאילו רק אתמול התחלנו את השיפוץ! תודה על חוויה שלא נגמרת. לימדת אותי המון על חללים ועיצוב היה תענוג לעבוד איתך ועדיין לא סיימנו כי אין סוף לבית!!!! את מעצבת מעולה ואמליץ בחום עליך תמיד!!! תודה רבה על דרך שהתחילה לפני שנה וכנראה שלא תסתיים בקרוב…. אוהבת אותך!

דילוג לתוכן