קורס היתרי בנייה-מה הוא כולל?

11 בינואר 2022

כיום תחום היתרי הבנייה בישראל נחשב לאחד התחומים החמים, כאשר סביבו חגים לא מעט רפורמות שונות וניסיונות להפוך את היכולת לערוך בקשות היתר בניה להרבה יותר פשוטות. אחד מהדרכים הללו כיום הינו קורס היתרי בנייה, המתאים למגוון אנשי מקצוע מתחום הבנייה החל ממהנדסים ועד לאדריכלים אשר במהותם אינם הוכשרו להתמודדות אל מול תוכניות תב"ע ועוד מגוון משתנים המתקשרים לכל רשות מקומית בפני עצמה. לכן בחיפוש אחר קורס שכזה ברמה גבוהה מומלץ להגיע אל אדריכלות חן, המנוהלת על ידי חני אברהמוף, העוסקת בתחום האדריכלות מעל לעשור ומרצה לשרטוט אדריכלי במכללת אורט קריית ביאליק.

בבקשה לשפץ בתים או להרוס מבנים ולהקים בניינים חדשים לגמרי, יש להכיר לא מעט סוגים שונים של מידע המתקשרים אל היתרי הבניה של כל רשות מקומית. על כן קורס היתרי בנייה אמור להעניק מידע מקיף אשר יכלול בין היתר מה היא משמעותה של תב"ע למשל? עד כמה ניתן לחרוג ממנה ואם כבר חרגנו אילו אישורים נוכל לקבל במקרה שכזה?

למרות שאדריכלים רבים מכירים ויודעים כיצד לנצל את חלל החדר והשטח בצורה מעולה, עדיין מומלץ להכיר מהם גבולות המגרש, מה הם אחוזי הבנייה המנוצלים בכל שטח ועוד מושגי בסיס שונים, אשר יכולים "להפיל" את הפרויקט שלנו וכמובן את הבקשה שלנו להיתר בניה. כמובן שאל צד כל אלו חשוב יהיה לדעת כיצד לקרוא את גיליון הדרישות המגיע לכל בקשה, אילו דרכים ניתן לעמוד את שטח הבנייה ועוד.

למה זה חשוב?

קורס היתרי בנייה נחשב כיום לקורס יקר ערך, שכן הוא מכיל בתוכו הזדמנות עבור יזמים, הנדסאים, אדריכלים וגם קבלנים לדלג על השלב הכי קריטי בבנייה והוא כמובן עריכת הבקשה להיתר בנייה אל מול הוועדות הבנייה המקומיות ובכך לנצל זמן יקר ולהשלים את הפרויקטים.

לכן אחד הקורסים המומלצים בקורס היתרי בניה הוא של אדריכלות חן, המציע קורס יסודי ומקצועי שיוכל לחסוך לא מעט כסף בהליך הבנייה אלא גם יהפוך את הבקשה שלנו למדויקת יותר ומאושרת כמובן.

    שניפגש לקפה?

    קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני